OILAVIY BOLALAR UYI TARBIYALANUVCHILARI O‘RTASIDA "OILAVIY HAYOT KO‘NIKMALARI" NOMLI KO‘RIK-TANLOV O‘TKAZILDI
13.4.2022 4160
Joriy yilning 12 aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti "Harbiy-vatanparvarlik, maʼnaviy-maʼrifiy tarbiya va yoshlar bilan ijtimoiy ishlash" kafedrasi professor-o‘qituvchilari tashabbusi hamda Milliy gvardiyaning Navoiy viloyati bo‘yicha boshqarmasi bilan hamkorlikda Navoiy viloyati Yoshlar markazi binosida viloyatda tashkil etilgan "Quvnoq bolalar"va "Yangi zamon bolalari" nomli Oilaviy bolalar uyi tarbiyalanuvchilari o‘rtasida "Oilaviy hayot ko‘nikmalari" nomli ko‘rik-tanlov o‘tkazildi.
Ushbu ko‘rik-tanlovda 2 ta jamoa yaʼni, "O‘zbekiston kelajagi", "Yosh gvardiyachilar" jamoalari tarbiyalanuvchilari ishtirok etdi.
Mazkur tadbirda ishtirokchilar “Tanishtiruv”, "Kim bilimdon", "Ro‘zg‘or ishlarida o‘zaro yordam" (salat tayyorlash, kiyim taxlash), "O‘z-o‘ziga xizmat" (qiz bolalar uchun soch turmagi hamda o‘g‘il bolalar uchun tugma qadash) bajarish va "Erkin mavzu" mavzu shartlari bo‘yicha bellashdilar.
Ko‘rik-tanlovda hayʼat aʼzolari va mehmonlar sifatida kafedra boshlig‘i podpolkovnik Akramova Shahnoza Abrarovna, Milliy gvardiya Navoiy viloyati batalyoni komandirining maʼnaviy maʼrifiy va tarbiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, podpolkovnik Mansurov Sodiqjon Kahramonovich, Navoiy viloyati, Qo‘riqlash boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i, podpolkovnik Otabek Ro‘ziyev, Navoiy shahridagi 12-sonli umumtaʼlim maktabining Tarix fani o‘qituvchisi Umirova Sabohat Quvandiqovna, 17-sonli umumtaʼlim maktab o‘qituvchisi Nasriyeva Zulfiya Isroilovna, 4-sonli umumtaʼlim maktabi direktor o‘rinbosari Ismoilov Sarvar Shodijonovichlar qatnashdi.
Ko‘rik-tanlov yakunida ishtirokchilarga "O‘zbekiston kelajagi" jamoasi "Eng zukko jamoa", "Yosh gvardiyachilar" jamoasi esa "Eng ijodkor jamoa" nominatsiyalari bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi va faxriy yorliq hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

СРЕДИ ВОСПИТАННИКОВ СЕМЕЙНОГО ДЕТСКОГО ДОМА ПРОВЕДЕН СМОТР-КОНКУРС "НАВЫКИ САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ ЖИЗНИ".
12 апреля текущего года по инициативе профессорско-преподавательского состава кафедры Военно-патриотическое, духовно-просветительское воспитание и социальная работа с молодежью Университета общественной безопасности Республики Узбекистан и совместно с Управлением Национальной гвардии по Навоийской области в здании Навоийского областного молодежного центра были организованы семейные детские лагеря "Веселые детишки"и "дети нового поколения". Среди воспитанников дома был проведен смотр-конкурс "Навыки самостоятельной жизни".
В смотре-конкурсе приняли участие 2 команды: "Будущее Узбекистана", "Юные гвардейцы".
По условиям конкурса участники состязались по следующим тематическим турам: "знакомство", "кто знает", "взаимопомощь в бытовых делах" (приготовление салата, укладка одежды),  самообслуживание"(прическа для девочек и застежка на пуговицы для мальчиков) и "свободная тема".
В качестве членов жюри и гостей смотра-конкурса выступили начальник кафедры подполковник Акрамова Шаноза Абраровна, заместитель командира батальона Национальной гвардии Навоийской области по духовно-просветительской и воспитательной работе подполковник Мансуров Содикжон Кахрамонович, начальник отдела Управления охраны Навоийской области подполковник Отабек Рузиев, учитель истории общеобразовательной школы № 12 города Навои Умирова Сабохат Кувандиковна, заместитель начальника отдела по воспитательной работе Навоийского областного Приняли участие учитель общеобразовательной школы № 17 Насриева Зульфия Исраиловна, заместитель директора общеобразовательной школы № 4 Исмаилов Сарвар Шодижонович.
По итогам смотра-конкурса были определены победители в номинациях: команда "Будущее Узбекистана " - "Самая умная команда", а команда" Молодая гвардия " - "самая творческая команда" и награждены почетными грамотами и памятными подарками.