Shu kunlarda Dayanch Ergashev va uning turmush o‘rtog‘i Nargizaning hayotida esda qolarli voqea sodir bo‘ldi: ularga Bog‘dod tumanidan yangi xonadon kalitlari topshirildi.
28-yoshli Dayanch Farg‘ona viloyati 1-sonli “Mehribonlik” uyida tarbiyalanib, 2012 yilda mustaqil hayotga qadam qo‘ygan. Hozirda Qo‘qon davlat pedagogika universitetining psixologiya fakulteti 4 bosqichida tahsil oladi va o‘zi orzu qilganidek ichki ishlar organlarida xizmat qiladi. To‘g‘rirog‘i Farg‘ona viloyati IIB 2-mintaqaviy hududning safdor xodimi. Hozircha safdor lavozimida xizmat olib boradi, lekin maqsadiga tinmay intiluvchi qonun himoyachisining kelajak rejalari o‘ta ulkan. Ikki yil oldin Dayanch uylandi. Yosh oila ijarada yashashiga to‘g‘ri keldi. Oson bo‘lmadi, lekin u bir kuni barchasi hal bo‘lishiga ishondi. Ishonchi to‘g‘ri bo‘lib chiqdi. D. Ergashev “Mehr daftari” elektron platformasiga kiritilganidan ko‘p o‘tmay unga yangi qurilgan uylardan xonadon ajratildi.
Jihozlar va kerakli maishiy uskunalar bilan jihozlangan xonadon kalitlarini topshirish marosimida Milliy gvardiya va Ijtimoiy himoya milliy agentligi vakillari, do‘stlari va xizmatdoshlari ishtirok etishdi.
– Men nihoyatda baxtiyorman, Davlat rahbaridan, Milliy gvardiya va Ijtimoiy himoya milliy agentligidan eʼtibor, yordam, g‘amxo‘rlik va menga berilgan, o‘zim orzu qilganimdek shaxsiy xonadon uchun minnatdorman. Men Vatanimga va xalqimga foydali inson bo‘lishni, ichki ishlar organlarida ishlashni, insonlarni qonunbuzarlardan himoya qilishni orzu qilganman va hozir yana-da kuchliroq javobgarlik bilan xizmat qilishga o‘zimda kuchli g‘ayrat his qildim.

Бывшему воспитаннику Дома "Мехрибонлик" вручены ключи от квартиры
На днях в жизни Даянча Иргашева и его супруги Наргизы произошло знаменательное событие: парню вручили ключи от квартиры в новом доме в Багдадском районе.
28-летний Даянч воспитывался в Доме «Мехрибонлик» № 1 Ферганской области. Выпустился в 2012 году. Поступил на факультет психологии Кокандского государственного педагогического института. Учится заочно, в этом году перешел на 4-й курс, параллельно работает. Точнее, служит: парень мечтал служить в органах внутренних дел и упорно шел к цели. В итоге сейчас он служит во 2-м территориальном отделе внутренних дел, пока в звании рядового, но впереди у столь целеустремленного защитника закона большое будущее. Два года назад Даянч женился. Жилье молодой семье приходилось снимать. Приходилось нелегко, но он не отчаивался, верил, что все решится. И был прав. Д. Иргашева включили с электронную платформу «Мехр дафтари». Скоро он получил радостную новость: ему выделили квартиру в новостройке.
На церемонии вручения ключа от квартиры, укомплектованной мебелью и необходимой бытовой техникой, присутствовали представители Национальной гвардии, Национального агентства социальной защиты, друзья и сослуживцы.
– Я безмерно счастлив и благодарен главе государства, Нацгвардии и Агентству социальной защиты за внимание, поддержку, заботу, за исполнение заветной мечты о собственном доме, где моя семья обретет счастье и спокойствие. Я мечтал быть полезным Родине и народу, мечтал служить в органах внутренних дел, защищать людей от преступников, и сейчас чувствую в себе мощный стимул служить с еще большей ответственностью.