Surxondaryoda ijtimoiy ahvoli og‘ir, sog‘ligini tiklashga ehtiyoji bor yoshlarga yordam pullari ajratildi
2.9.2022 2268
Davlatimiz mustaqilligining 31 yilligi munosabati bilan joylarda "Yangi O‘zbekistonda el aziz, inson aziz! shiori ostida ezgu va xayr-sahovatga yo‘g‘rilgan tadbirlar ham amalga oshirilmoqda. Xususan, Surxondaryo viloyatida, viloyat hokimligi hamda Milliy gvardiya viloyat bo‘yicha boshqarmasi tomonidan ijtimoiy ahvoli og‘ir, tibbiyotga ehtiyoji bor yoshlar o‘rganilib chiqildi. O‘g‘il-qizlarning hayot tarzini yaxshilash, salomatligini tiklash, tibbiyot muassalarida davolanish uchun “Mehr daftari”ga kiritilgan yoshlarni qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasi hisobidan 4 nafar bolalarning har biriga 5 million so‘mdan moddiy yordam pullari ajratilib, tantanali tarzda topshirildi. Ko‘rsatilgan bu kabi eʼtibor va g‘amxo‘rliklardan ko‘ngli tog‘dek ko‘tarilgan bolajonlar hamda ularning yaqinlari masʼullarga o‘z minnatdorchiliklarini bildirdilar.

В Сурхандарьинской области оказали материальную помощь молодым ребятам, находящимся в тяжелом социальном положении и нуждающимся в медицинском лечении
2.9.2022 2270
В Сурхандарьинской области оказали материальную помощь молодым ребятам, находящимся в тяжелом социальном положении и нуждающимся в медицинском лечении.
По случаю 31-й годовщины независимости нашей страны под лозунгом “Янги Ўзбекистонда Эл азиз, инсон азиз!” ("В Новом Узбекистане достоинства человека, интересы народа - наивысшая ценность!") по всей республике проводятся благотворительные мероприятия. В частности, в Сурхандарьинской области хокимиятом и Управлением Национальной гвардии по Сурхандарьинской области во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 17 января 2022 г. "О мерах по внедрению системы «Мехр дафтари», направленной на всестороннюю поддержку детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей“, дети прошли углубленный медицинский осмотр. Для восстановления здоровья мальчиков и девочек, получения ими квалифицированного лечения в медицинских учреждениях каждому из детей, включенных в «Мехр дафтари», со счета фонда поддержки молодежи выделено по 5 млн сумов материальной помощи. Ребята и их родственники были признательны за внимание и заботу и выразили благодарность за оказанную помощь.