2023 yilda Farg‘ona viloyatida yetim va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan yoshlarning 68 nafariga uy berilishi rejalashtirilgan bo‘lib, bugun shunday xayrli ishlarning dastlabkisi Quva tumanida o‘tkazildi.
Tuman hokimligi, Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi, Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida tashkil etilgan mazkur tadbirda Meliboyev Ikromjonga tuman markazidan barcha qulayliklarga ega xonadon kaliti topshirildi.
Tadbirda so‘z olganlar mamlakatimizda yoshlar siyosati borasida olib borilayotgan keng ko‘lamli amaliy ishlarga alohida to‘xtalib o‘tib, barcha yoshlarga kelgusida oldilariga qoʻygan maqsadlarini amalga oshirishlarida ulkan zafarlar tilashdi.
"-Bu yil menga juda omadli yil bo‘ldi sababi, Fargʻona Davlat universitetiga imtiyoz asosida talabalikka qabul qilindim hamda o‘z xohishimga ko‘ra Quva tumani markazidan yangi xonadonga ega bo‘ldim. Kelajakda menga bildirilgan ishonchni albatta oqlab vatanimiz ravnaqini yanada yuksakka ko‘tarishga vaʼda beraman! "-deydi Ikromjon Meliboyev.

Первые новоселы 2023 года
В нынешнем, 2023 году в Ферганской области планируется обеспечить жильем 68 юношей и девушек из числе детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей. На днях один из 68 человек справил новоселье.
В торжественной обстановке Икромжону Мелибоеву вручили ключи от квартиры в Кувинском районе. На мероприятии с поздравлениями и добрыми напутствиями к новоселу обратились представители хокимията Кувинского района и Управления Национальной гвардии по Ферганской области, а также территориального Агентства по делам молодежи.
– Этот год начался для меня с приятных сюрпризов: я стал студентом Ферганского государственного университета на основании дополнительной квоты, получил новую квартиру в центре Кувинского района, - говорит Икромжон. – В квартире есть все необходимое для жизни: мебель, бытовая техника, посуда. Благодаря заботе, вниманию Президента, хокима области и Национальной гвардии, я получил, считаю, мощный старт в жизни. Теперь все зависит только от меня: будущее, профессиональная карьера, учеба в вузе. Обещаю оправдать оказанное мне доверие и внести вклад в развитие нашей страны.