Milliy gvardiya Buxoro viloyati bo`yicha boshqarmasi harbiy xizmatchi va xodimlari Oilaviy bolalar uyiga tashrif buyurib, bolalarning yashash sharoiti, ma’naviy-ruhiy muhitini o`rganishmoqda, shuningdek, yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan muammolarni aniqlash va hal etish maqsadida muntazam ravishda chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Xabaringiz bor bu kabi tadbirlar haqida Mehribonlik.uz saytida tez-tez ma`lumotlar berib boriladi. Xo`sh bu uchrashuvlar aslida qanday sodir bo`ladi. Asatulloyevlar oilasi farzandlari Milliy gvardiya Axborot xizmatiga o`zlarining suratlarini jo`natishdi. Mazkur suratlarda Milliy gvardiya Buxoro viloyati bo‘yicha boshqarmasi bir guruh masʼullari tomonidan Asatulloyevlar xonadoniga tashrifi tasvirlangan edi.
Eʼtirof etish joizki, bugungi kunda mazkur xonadonda 7 nafar bolajonlar tarbiyalanib, ularning barchasi mehr va g‘amxo‘rlik og`ushida o‘smoqda.
Tashrif davomida mehmonlar bolajonlarning yashash sharoitlari, mahalladagi tengdoshlaridan kimlar bilan do‘stlashganliklari, orzulari, qanday kitoblarni yaxshi ko‘rishlari, qaysi sportga qiziqishlari haqida dildan suhbatlashdilar. Bolalar ham o‘z navbatida, kattalardan bolaliklari qanday kechgani, maktabga qanday o‘qiganliklari haqida so‘radi.

Гвардейцам в семейном доме всегда рады
Военнослужащие и сотрудники Управления Национальной гвардии по Бухарской области регулярно посещают семейные дома для изучения условий проживания детей, морально-психологического климата, а также для выявления и решения проблем, которые могут возникнуть у детей и приемных родителей. О такого рода визитах часто сообщается на сайте Mehribonlik.uz. Однако о том, как на самом деле проходят эти встречи, упоминается лишь вскользь. Так вот на этот раз с пресс-службой Национальной гвардии ребята из семейного дома Асатуллаевых поделились настолько теплыми фотоснимками, что не рассказать невозможно.
В семейном доме Асатуллаевых подрастают семеро детишек. Как и все дети, они очень любят играть, рисовать, когда им читают книжки и рассказывают сказки. Ну и, конечно, они любят подарки и гостинцы.
Гвардейцы в гости к детям с пустыми руками не ходят, и на этот раз принесли и игрушки, и книжки, и угощение. Девочки, увидев фрукты и сладости, а среди подарков игрушечную посуду, тут же заявили, что хотят играть в игру «к нам пришли гости». Вместе с гвардейцами они помыли «посуду» и фрукты, разложили все по «тарелочкам» и девочки, повторяя за взрослыми, стали угощать гвардейцев и расспрашивать их о делах, о работе, о доме. Мальчикам эта игра быстро наскучила, они позвали гостей для «серьезного мужского разговора» и принялись рассказывать о том, что умеют и чему мечтают научиться.
А потом дети пели песни, рассказывали стихотворения для гостей, показывали, как они умеют прыгать, бегать, читать и писать. На прощанье ребята попросили гвардейцев почаще приходить в гости.