Muborak Qurbon Hayiti bayrami arafasida 1 – sonli Nukus “Mehribonlik” (hozirgi kunda ushbu muassasa o‘z faoliyatini tugatgan) uyining sobiq bitiruvchilari yangi xonodonga ko‘chib o‘tdilar. 24 yoshli Aymurza Isakov va 29 yoshli Baxtiyar Kubeysinovlar Milliy gvardiya va mahalliy hokimlik vakillaridan iborat ishchi guruh tomonidan uy-joyga muhtoj 30 yoshgacha bo‘lgan mehribonlik muassasalarining sobiq bitiruvchilari ro‘yxatiga kiritilgan. Aymurza ijarada yashar edi, Baxtiyar esa qo‘shni davlatlarda ishlab kelgan.
24 iyun sanasida xonadon egalariga kalitlarni tantanali topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi. Milliy gvardiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘i polkovnik M. Yusupov va Nukus shahri hokimi U. Panayev xonadon egalariga samimiy tilaklar bildirib kalitlarni topshirdilar.
Shu o‘rinda, Aymurza va Baxtiyar davlatimiz tomonidan ko‘rsatilgan eʼtibor uchun chuqur minnatdorchilik bildirdi.

Незадолго до священного праздника Курбан хайит справили новоселье двое бывших выпускников нукусского Дома «Мехрибонлик» № 1 (ныне учреждение не функционирует). 24-летний Аймурза Исаков и 29-летний Бахтияр Кубейсинов были внесены рабочей группой из числа представителей Национальной гвардии и хокимията в список бывших воспитанников учебно-воспитательных учреждений в возрасте до 30 лет, нуждающихся в решении жилищного вопроса. Аймурза жил на съемной квартире, а Бахтияр выезжал на заработки в сопредельное государство.
24 июня состоялась торжественная церемония вручения ключей от квартир. Начальник Управления Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан полковник М. Юсупов и хоким г. Нукуса У. Панаев поздравили молодых людей с новосельем и высказали теплые пожелания.