FARZANDLAR DOIMO EʼTIBOR MARKAZIDA
Hayot quvonch va tashvishlardan, oq va qora chiziqlardan, yaxshi va yomon kunlardan iborat. Inson uchun hayotning o‘tib bo‘lmas sinovlari, yechib bo‘lmas tugunlari, oshib bo‘lmas dovonlari bor. Yaratgan kimgadir dard bersa, kimgadir g‘am beradi. Bu bir kam dunyoning sinoatlari ko‘p. Bu haqiqatlarni anglagan inson borki, mehr-muruvvat, xayru saxovat, ko‘ngli yarim odamga yaxshilik qilishni ezgu amallardan deb hisoblaydi.
Prezident qaroriga muvofiq, 2021 yil 15 avgustdan boshlab yetim bolalar va ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarni uy-joy bilan taʼminlash tartibi o‘rnatilgan edi.
Yakkasaroy tuman hokimligi tomonidan Toshkent shahar 23-sonli Mexribonlik uyi bitiruvchisi Vodonayeva Yelena Ivanovnaga Yakkasaroy tuman hokimligi bolalarni himoya qilish sho‘basi mudiri hamda masʼullar ishtirokida biriktirilgan xonadonlarning guvohnomalari va kalitlari topshirilgan edi.
Kuni kecha tuman hokimi Anvar Sayfutdinov Yelena Vodonayeva xonadoniga borib, kerakli mebel jihozini sovg‘a qilib, Yelena bilan suhbatlashib, takliflari o‘rganildi.

ДЕТИ ВСЕГДА В ЦЕНТРЕ ВНИМАНИЯ
Жизнь состоит из радостей и забот, белых и черных полос, хороших и плохих дней. Есть непреодолимые испытания, непреодолимые узлы, непреодолимые препятствия для человеческой жизни. Творец кого-то ранит, а кого-то одаривает. Есть те, кто понимает эти истины, кто считает доброту, великодушие и желания добра человеку нуждающиму добрыми делами.
Согласно указу президента от 15 августа 2021 года установлен порядок обеспечения жильем детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.
Яккасарайский районный хокимият вручил сертификаты и ключи от квартир Водонаевой Елене Ивановне, выпускнице детского дома № 23 г.Ташкента, в присутствии начальника отдела по защите прав детей Яккасарайского района и должностных лиц.
Вчера хокии района Анвар Сайфутдинов посетил дом Елены Водонаевой, подарил ей необходимую мебель, пообщался с Еленой и изучил ее предложения.