Har bir farzand eʼtibor markazida
Sirdaryo, Samarqand va Xorazm viloyatlaridagi Oilaviy bolalar uylari farzandlari va ota-onalari Milliy gvardiya harbiy xizmatchi va xodimlarining tashrifi aks etgan suratlar bilan bo‘lishdi.
Harbiylar Milliy gvardiya qo‘mondoni nomidan bolalar va ularning ota-onalarini bayram bilan tabriklab, ularga sovg‘a-salomlar ulashdi.
Bolajonlar mehmonlarni katta xursandchilik bilan kutib olishdi. Suhbat davomida oʻgʻil-qizlar o‘qishidagi qiziqarli voqealar, ta’tillarini qanday o‘tkazishlari, rejalari, o‘qishni tamomlagandan keyin qaysi oliygohga kirishga hozirlik ko‘rayotganliklari haqida soʻzlab berishdi.

Внимание – каждому семейному дому
Дети и родители из семейных домов Самаркандской, Сырдарьинской и Хорезмской областей поделились фотографиями визитов военнослужащих и сотрудников Национальной гвардии.
Представители гвардии в дни празднования Навруза постарались побывать в каждом семейном доме, чтобы от имени командующего Национальной гвардией поздравить детей и их родителей с праздником, и вручить подарки.
Гостей радостно встречали в каждом доме. Дети рассказывали об учебе, о том, как проводят каникулы, делились планами, куда готовятся поступать после окончания школы. И, конечно, с интересом слушали рассказы гвардейцев о службе.