Oilaviy bolalar uylari hamda harbiy xizmatchilarning farzandlari uchun Milliy gvardiya harbiy qismida "Ochiq eshiklar kuni" tashkil etildi.
12.11.2022 2697
Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi, viloyat “Qo‘riqlash” boshqarmasi va "Ahmad al-Farg‘oniy" nomidagi axborot-kutubxona markazi hamda shahar "Barkamol avlod" bolalar ijodiyot maktabi bilan hamkorlikda maʼnaviy-maʼrifiy tadbir tashkil etildi.
Mazkur tadbir davomida yoshlar rassomlar tomonidan mohirlik bilan chizilgan rasmlar ko‘rgazmasini, harbiy xizmatchilar tomonidan namoyish etilgan jangovar qurol-aslahalar ko‘rgazmasini tomosha qilish bilan bir qatorda, kamondan otish hamda ot sporti bo‘yicha mahorat darslarida ham ishtirok etdi.
Shu bilan bir qatorda, tadbir ishtirokchilariga vatanparvarlik ruhidagi kinofilm namoyish etildi.
Kunning ikkinchi qismida isteʼdodli va faol qatnashgan bolajonlar mutasaddilar tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Для ребят из семейных домов и семей военнослужащих в войсковой части Национальной гвардии проведен "День открытых дверей».
12.11.2022 2696
Духовно-просветительское мероприятие организовано Управлением Национальной гвардии по Ферганской области совместно с областным Управлением «Охрана», Информационно-библиотечным центром имени Ахмада аль-Фаргони и детской художественной школой «Баркамол Авлод».
Для детей развернули выставку картин молодых художников и вооружения, предоставленного военнослужащими. Также для гостей организовали мастер-классы по стрельбе из лука и верховой езде.