1iyun — “Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni”
Bugun, Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Sog‘liqni saqlash vazirligi tomonidan Milliy gvardiya bilan hamkorlikda Bolalar gematologiyasi, onkologiyasi va klinik immunologiyasi markazining yosh bemorlari uchun bayram tadbiri tashkil etildi.
Milliy gvardiya alohida namunali ko’rgazmali harbiy orkestri jamoasi hamda Ashula va raqs ansambli honandalari ijrosidagi mashhur kompozitsiya va milliy kuylar, xususan bolalik, do‘stlik hamda Vatan haqidagi kuy-qo‘shiqlar bolalar va ularning ota-onalari, muassasa tibbiyot xodimlari uchun manzur bo’ldi.
Bolalar va ularning ota-onalari Jamoat xavfsizligi universiteti faxriy qorovul bo’linmasining yurishini hayajon bilan tomosha qilishdi.
Qo‘l jangi texnikasi mahoratini namoyish yetgan harbiy xizmatchilarning ko‘rgazmali chiqishlari barchaga chinakam zavq bag‘ishladi.
Qiziqarli va unutilmas lahzalar o‘g‘il-qizlarga haqiqiy barabanlarda chalish, ot va yoqimtoy ponida minish imkoniyatini berdi.

1 июня – Международный день защиты детей
Сегодня, в Международный день защиты детей для юных пациентов Центра детской гематологии, онкологии и клинической иммунологии Министерство здравоохранения совместно с Национальной гвардией организовали праздничное мероприятие.
Дети и их родители, медперсонал учреждения не могли устоять и танцевали под популярные композиции и национальные мелодии, песни о детстве, дружбе и Родины в исполнении Отдельного образцово-показательного оркестра и Ансамбля песни и танца Центра духовности и просветительства Национальной гвардии. Восторженно смотрели дети и их родители на маршировку группы Почетного караула Университета общественной безопасности. Неподдельный восторг вызвали показательные выступления гвардейцев, продемонстрировавших мастерство владения приемами рукопашного боя.
Весёлые запоминающиеся моменты подарила мальчикам и девочкам возможность попытаться сыграть марш на настоящих барабанах, прокатиться верхом на лошади и милом пони.
Праздник подарил детям минуты радости и чувство поддержки, так необходимые ребятам, борющимся с недугом.