Harbiy prokuratura va Milliy gvardiya vakillari bolajonlarni Navro‘z bayrami bilan qutlashdi.
Nukus Harbiy prokuraturasi va Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi mas`ul vakillari tomonidan 1 va 2-sonli Oilaviy bolalar uyi farzandlari hamda ota-onalarini bayram bilan tabriklash, ularning holidan xabar olish maqsadida xonadonlarga tashrif buyurildi.
Mazkur tadbirda Nukus harbiy prokuraturasi xodimi SH.Rajabov va Milliy gvardiya Qoraqalpogʻiston Respublikasi boʻyicha boshqarmasi boshligʻining oʻrinbosari podpolkovnik A.Lutfitdinovlar ishtirok etib, barchani bayram bilan qutlashdi va ularga esdalik sovgʻalari hamda tashakkurnomalar topshirildi.
Shuningdek, 2023 yil 18 mart kuni yurtimizda “Umumxalq xayriya hashari” kuni deb eʼlon qilinganligi munosabati bilan 1-sonli Oilaviy bolalar uyining hovlisidagi boʻsh yerlarga mevali va manzarali daraxt koʻchatlari ekilishi taʼminlandi.

Представители военной прокуратуры и Национальной гвардии поздравили детей с Наврузом
Нукусская военная прокуратура совместно с Управлением Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан по случаю национального праздника Навруз 21 марта поздравили детей и их родителей из семейных домов №1 и 2, расположенных в г. г. Нукусе.
С визитом в семейные дома приехали представитель Нукусской военной прокуратуры Раджабов Ш. и заместитель начальника Управления Национальной гвардии по Республике Каракалпакстан подполковник Лутфитдинов А.
Также в связи с объявлением 18 марта всенародного хашара была проведена работа по озеленению двора семейного дома №1. Сюда завезли саженцы плодовых и декоративных деревьев, которые потом дружно сажали дети и взрослые.