Bitiruvdan o‘n yil o‘tgach Qizlarxon Akbarova nihoyat o‘z uyiga ega bo‘ldi
Yangi zamonaviy taʼmirlangan xonadon kalitlari 12-sonli Mehribonlik uyining (Qo‘qon shahrida joylashgan, hozirgi kunda faoliyati tugatilgan) sobiq tarbiyalanuvchisiga topshirildi. Endilikda ona-bola Farg‘ona viloyati Furqat tumanining qoq markazida yashaydi. Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik Xurshid Abdullayev va tuman hokimi Jahongir Jumanov xonadonning egasiga ezgu tilaklar bilan kalitlarni topshirar ekan, Qizlarxon quvonch ko‘z yoshlarini tutib turolmadi.
Bugungi kunda Milliy gvardiyaning Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi, maktabgacha va maktab taʼlimi va bolalarni himoya qilish sektori vakillari hamda o‘quv-tarbiya muassasalarining 30 yoshga to‘lmagan sobiq bitiruvchilari yashash sharoitlarini o‘rganish bo‘yicha boshqa manfaatdor vazirliklar, idoralar va tashkilotlar vakillari o‘rtasida hamkorlikdagi ishlar davom etmoqda. Eslatib o‘tamiz, ushbu vazifa davlat Rahbari tomonidan 2022 yil 13 dekabrda Toshkent shahrining Uchtepa tumaniga tashrifi chog‘ida yuklatilgan va prezident raisligida bo‘lib o‘tgan yig‘ilish bayonnomasining 25-bandida mustahkamlangan

Спустя десять лет после выпуска Кизлархон Акбарова наконец обрела собственное жилье
Ключи от квартиры со «свежим» современным ремонтом вручены бывшей воспитаннице Дома «Мехрибонлик» № 12 (расположен в г. Коканде, ныне закрыт). Женщина с дочкой теперь будут жить в самом центре Фуркатского района Ферганской области. Кизлархон не могла сдержать слезы счастья и радости, когда ей вручали ключи и поздравляли заместитель начальника Управления Национальной гвардии по Ферганской области подполковник Хуршид Абдуллаев и хоким района Жахонгир Жуманов.
Таким образом, продолжается совместная работа представителей Управления Национальной гвардии по Ферганской области, сферы дошкольного и школьного образования, секторов по защите детей и представителями других заинтересованных министерств, ведомств и организаций по изучению условий проживания бывших выпускников учебно-воспитательных учреждений, не достигших 30 лет. Напомним, что данная задача была поставлена Президентом страны 13 декабря 2022 года в ходе посещения Учтепинского района города Ташкента и закреплена в пункте 25 протокола совещания, состоявшегося под председательством главы государства.