9-yanvar kuni tog‘li Amirsoy oromgohida bo‘lib o‘tgan “Amirsoy Polo Cup-2022” musobaqasini 14-sonli “Mehribonlik” uyi tarbiyalanuvchilari kuzatish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Bunday sovg‘a ular uchun Toshkent viloyatida joylashgan harbiy qism qo‘mondonligi tomonidan tashkil etildi. Yigitlar tajribali chavandozlar, ular orasida Milliy gvardiya qoshidagi Respublika ot sporti oliy maktabi sportchilari va gvardiya askarlarining ham borligi ularda katta taassurot qoldirdi.
O‘quvchilar uchun Beldersoyning go‘zal tog‘larida o‘tkazgan kun qishki ta’tilning ajoyib kuniga aylandi.

ПОЕЗДКА В БЕЛЬДЕРСАЙ
Воспитанники Дома «Мехрибонлик» № 14 были зрителями зрелищных состязаний «Amirsoy Polo Cup 2022», проходивших 9 января на горном курорте Амирсой. Такой подарок организовало для них командование войсковой части, дислоцированной в Ташкентской области. Ребята с восхищением следили за опытными наездниками, среди которых были спортсмены Республиканской высшей школы конного мастерства Национальной гвардии и сами военнослужащие гвардии.
Для воспитанников день, проведенный в живописных горах Бельдерсая, стал чудесным днем зимних каникул.