Yangi uylar muborak, Istamjon!
Davlatimiz rahbari topshirig‘i, hukumat qaroriga ko‘ra chin yetim yoki ota-ona qaramog‘idan mahrum bo‘lgan bolalarga turar joylar berish amaliyoti boshlandi. Bunday toifadagi yoshlarga 18 yoshga to‘lganida ko‘p kvartirali uylardan bir xonali, agarda oila qurgan bo‘lsa, ikki xonali kvartira ajratish ko‘zda tutilgan.
Kecha Vobkent tumanida shunday yoshlardan bir nafariga yangi kvartira egasi haqidagi order va xonadon kalitlari Vobkent tuman hokimi, Buxoro viloyati hokimligi hamda Milliy gvardiya Buxoro viloyati bo‘yicha boshqarmasi masʼullari ishtirokida tantanali ravishda topshirildi.
Vobkent tumanida joylashgan yangi uylardan biriga ota-onasidan erta mahrum bo‘lgan To‘rayev Istam Ibodullayevichning ham xonadoni bor. Gap shundaki, un­ga bir xonali uyning kaliti top­shirildi.
— Yangi yil shodiyonalari arafa­si­da o‘z uyimga ega bo‘l­ganim men uchun qo‘shaloq shodiyo­naga aylandi, — deydi Istamjon. — Biz yoshlarga yaratilayotgan bun­day yuksak eʼtibor va g‘amxo‘rlik uchun orzularimizni amalga oshirgan Prezidentimizga mingdan-ming rahmat! Bu otalarcha mehrni Vatanimizga xizmatimiz bilan qaytaramiz! O‘zbekona uslub hamda zamonaviy dizayn asosidagi keng va yorug‘ xonalar menga maʼqul tush­di. Kelgusida oila qursam bunday shinam uyda far­zand­larimni bekamu ko‘st ulg‘ay­ti­rish uchun barcha sharoitlar muhayyo.

С новосельем, Истамжон!
В соответствии с постановлениями главы государства и правительства детям, оставшимся сиротами или лишенным родительской опеки, по достижении 18 лет выделяется жилье.
Вчера в Вабкентском районе Бухарской области одному из таких молодых людей в присутствии хокима Вабкентского района и военнослужащих и сотрудников Управления Национальной гвардии по Бухарской области торжественно вручили ордер на новую квартиру.
В одном из новых домов, расположенных в Вабкентском районе, находится квартира Тораева Истама Ибодуллаевича, рано потерявшего родителей. Юноша стал обладателем однокомнатной квартиры.
«Получить собственный дом в преддверии новогодних праздников стало для меня двойной радостью, — говорит Истамжон. - Спасибо большое нашему Президенту, исполнившему наши мечты, за такое высокое внимание и заботу о молодежи! Обещаю оправдать отеческую любовь верным служением Родине. Мне понравилась комфортная, уютная, обустроенная квартира. Спасибо за дизайн в национальном стиле. Когда в будущем я создам семью, в таком уютном доме будут созданы все условия для комфортного воспитания моих детей.