Milliy gvardiya tomonidan tashkil etilgan yoshlar bilan uchrashuvda huquqni muhofaza qilish idoralari hamda bir qator tashkilot va muassasalar vakillari ishtirok etdi
3.7.2024 2419
Namangan viloyatida “Qo‘riqlash” boshqarmasi Kasaba Uyushmalari Federatsiyasining viloyat Kengashi bilan hamkorlikda yoshlar uchun sport va madaniy tadbirlarni muntazam tashkil etadi. Tashkilotchilarning asosiy maqsadi yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash va yozgi taʼtil paytida maktab o‘quvchilarining foydali va qiziqarli dam olishlari uchun sharoit yaratishdan iborat. Milliy gvardiya va kasaba uyushma tashkiloti aʼzolarining tashabbuslariga boshqa idoralar ham qo‘shiladi.
Xususan, "Rahbar va yoshlar" yig‘ilishida ichki ishlar boshqarmalari, bojxona qo‘mitasi, sog‘liqni saqlash sohasi, uy-joy qurilishi va qishloq xo‘jaligi, avtomobilsozlik, Chust tumani bolalar va o‘smirlar sport maktabi hamda boshqa tashkilot va muassasalarning masʼul xodimlari ishtirok etdi. Uchrashuv qiziqarli muloqot ko‘rinishida bo‘lib o‘tdi. Yoshlar taʼlim olish imkoniyatlari, shu jumladan, kasb-hunar, ishga joylashish, shuningdek, uchrashuvda ishtirok etgan idoralar va tashkilotlarga ishga kirish imkoniyatlariga katta qiziqish bildirishdi.
Tadbirning rasmiy qismidan so‘ng, yoshlar uchun stol tennisi, shaxmat va shashka bo‘yicha musobaqalar tashkil etildi.

Во встрече с молодежью, организованной Национальной гвардией, приняли участие представители правоохранительных ведомств и ряда организаций и учреждений
3.7.2024 2418
В Наманганской области Управление «Охрана» в партнерстве с областным Советом федерации профсоюзов регулярно организовывают спортивные и культурные мероприятия для молодежи. Основная цель организаторов – патриотическое воспитание подрастающего поколения и создание условий для полезного и интересного досуга школьников во время летних каникул. К инициативам Национальной гвардии и членов профсоюзной организации подключаются и другие ведомства.
Так, во встрече «Руководитель и молодежь» принимали участие ответственные сотрудники управлений внутренних дел, таможенного комитета, сферы здравоохранения, жилищного строительства и сельского хозяйства, автопрома, детско-юношеской спортивной школы Чустского района и других организаций и учреждений. Встреча проходила в формате заинтересованного диалога. Молодежь живо интересовалась возможностями получения образования, в том числе, профессионального, трудоустройством, возможностями карьерного роста в ведомствах и организациях, которые представляли участники встречи.
После официальной части мероприятия для молодежи организовали состязания по настольному теннису, шахматам и шашкам.
Завершилась программа дня церемонией награждения активистов из числа молодежи и победителей спортивных соревнований.