Yurtimiz ravnaqi hamda nurli istiqboli uchun xizmat qilishga astoydil bel bog‘lagan yoshlarimizning safi tobora ortib bormoqda.
Oliy taʼlim muassasalariga imtiyozli qabul qilingan yoshlarimizning yana bir guruhi, qolaversa, "Yangi umid va ishonch" nomli Oilaviy bolalar uyi farzandlari O‘zbekiston tuman hokimligi, Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi tomonidan kiyim-kechaklar (kostyum-shim, sport kiyimlari, mavsumiy oyoq kiyimlari, o‘quv qurollari) bilan taʼminlandi.
Yoshlarimiz ko‘rsatilayotgan eʼtibor va g‘amxo‘rlik uchun Prezidentimizga, Milliy gvardiya rahbariyatiga va viloyat hokimligiga o‘zlarining samimiy minnatdorchiliklarini bildirdilar.

Молодые люди, поступившие в вузы, обеспечены одеждой
Все больше юношей и девушек стремятся получить высшее образование, востребованную профессию, чтобы найти свое место в жизни, быть полезным стране, людям и обеспечивать в будущем себя и свою семью.
Немало таких ребят и среди воспитанников домов "Мехрибонлик" и семейных домов. Отрадно, что государство продолжает поддерживать этих ребят даже тогда, когда им исполнилось 18 лет. Недавно группе молодых людей, в том числе, выросших в семейном доме "Янги умид ва ишонч", и принятых в высшие образовательные учреждения на льготных условиях, обеспечили комплектами одежды - костюмами, спортивной одеждой, а также обувью и учебными пособиями.
Ребята выразили искреннюю благодарность Президенту, командованию Национальной гвардии и хокимияту области за проявленные к ним внимание и заботу.