“Oilam baxtim quvonchi” Oilaviy bolalar uyi farzandlari Namanganda bo‘lib o‘tgan Xalqaro gullar festivalida ishtirok etishdi
24.6.2023 3053
Namangan viloyatida bir oy davomida an’anaviy 62-xalqaro gullar festivali oʻtkazildi. Aminova Soxibaxon Isoqovna va Aminov Ilhomjon Muxtorovich farzandlarining mazkur tantanali tadbirni shunchaki oʻtkazib yuborishiga yoʻl qoʻymadi. Butun oila Qushtepa tumanidan Namangan shahriga yo‘l oldi.
Ikki yuzdan ortiq tashkilotlar va xususiy tadbirkorlar tomonidan g‘oyat go‘zal va xushbo‘y gullar ekspozitsiyasi namoyish etildi. Vodiyning eng soʻlim goʻshalaridan biri Bobur madaniyat va istirohat bog‘i hamda “Afsonalar bog‘i” insonga jannatni eslatadi.
Qizlar turli goʻzalliklarga guvoh boʻlganidan va mana shunday tadbirda ishtirok etishganidan mamnun boʻlishdi.

Дети из семейного дома «Оилам бахтим кувончи» побывали на Международном фестивале цветов в Намангане
24.6.2023 3054
В г. Намангане в течение месяца проходил традиционный, 62-й Международный фестиваль цветов. Супруги Аминовы Сохибахон Исаковна и Илхомжон Мухторович не могли допустить того, чтобы их дети пропустили грандиозное событие. Всей семьей они отправились из Куштепинского района в г. Наманган.
Необычайно красивые, источающие аромат экспозиции из цветов представили более двухсот компаний, организаций и частных предпринимателей. Парк культуры и отдыха имени Бабура и парк «Афсоналар боги» напоминали цветочный рай. Девочки были счастливы увидеть столько красоты в одном месте.