“Qalqon” jamoatchilik guruhi aʼzolari o‘rtasida “Sog‘lom hayot - baxtli kelajak garovi!”  shiori ostidagi  harbiy vatanparvarlik sport musobaqalari o‘tkazildi / / Navro‘z umumxalq bayrami munosabati bilan Toshkent shahridagi 22 va 30-sonli Mehribonlik uylari tarbiyalanuvchilari hasharda faol ishtirok etishdi / / Mo‘ynoq tumanidagi 4-sonli maktabning 10-11 sinf o‘quvchilari o‘rtasida "Ona Vatanni himoya qilish muqaddas burch" shiori ostida harbiy sport musobaqasi o‘tkazildi / / Milliy gvardiya hamda Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan poytaxt maktablarida profilaktik tadbirlar o‘tkazildi / /  Poytaxt maktablarida o‘quvchilar bilan bir qator tadbirlar o‘tkazildi / / Axborot 24 | Harbiy-vatanparvarlik tadbirlari / / O‘quvchilar o‘rtasida huquqbuzarliklarni oldini olish maqsadida nazorat tadbirlari o‘tkazildi / / Chirchiq shahri kamondan otish sporti boʻyicha Oʻzbekiston chempionatiga mezbonlik qilmoqda  / / Buxoro shahridagi 35-umumtaʼlim maktabida Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi tomonidan ota-onalar ishtirokida ochiq muloqot tadbiri tashkil etildi. Unda Maktabgacha va maktab taʼlimi vaziri oʻrinbosari Farhod Boqiyev va Milliy gvardiya qoʻmondoni oʻrinbosari Sarvar Mamayusupov ishtirok etdi / / Milliy gvardiya Toshkent viloyati bo‘yicha boshqarmasi hamda Chirchiq harbiy prokuraturasi hamkorligida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi / / “Oila-mahalla-maktab” tizimi amalda  / / “Xavfsiz maktab” konsepsiyasini joriy etishga eʼtibor qaratilmoqda / / “Maktab-oila-mahalla” zanjirini mustahkamlash borasidagi ishlar / / Maxsus reportaj : Voyaga yetmaganlar oʻrtasida huquqbuzarliklar profilaktikasi tizimi yanada takomillashtirilmoqda / / Oilaviy bolalar uylari faoliyati, ota-ona qaramogʻidan mahrum boʻlgan bolalarning ichki kechinmalari bilan tanishishingiz mumkin / / Alisher Navoiy tavalludining 584 yilligi nishonlandi / / Termiz tumanidagi 16-sonli maktabda “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” tashkil etildi / / «Turon yo‘lbarslari» harbiy-vatanparvarlik sport musobaqasi / / O‘quvchi yoshlar o‘rtasida “Xalq bilan armiya - bir tanu, bir jon” shiori ostida harbiy vatanparvarlik sport musobaqasi o‘tkazildi / / Milliy gvardiya xodimlari hamda Ijtimoiy himoya milliy agentligi hamkorlikda Jizzax va Sirdaryo shahridagi Oilaviy uylar faoliyati ko‘zdan kechirildi / / Milliy gvardiya Namangan viloyati bo‘yicha boshqarmasida "Ochiq eshiklar kuni" o‘tkazildi / / Farg‘ona shahridagi 11-sonli umumtaʼlim maktabida "Navoiyxonlik kechasi" bo‘lib o‘tdi / / Harbiy qismda "Ochiq eshiklar kuni" tadbiri o‘tkazildi / / Milliy gvardiya Surxondaryo viloyati bo‘yicha boshqarmasi inspektor-psixologlari hamda prokuratura masʼullari hamkorligida Sariosiyo tumanidagi 2-sonli umumtaʼlim maktabida “Mening maktabimda jinoyat bo‘lmaydi!” shiori ostida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi / / Jizzax shahridagi 31-sonli maktabda "Men vatanparvarman" shiori ostida tadbir o‘tkazildi / / “Farzandim jigarbandim” ko’rsatuvining 107-soni 58-sonli umumta’lim maktabidan tayyorlandi / / Inspektor-psixologlar uchun o‘quv seminari / / Milliy gvardiya Fargʻona viloyati boʻyicha boshqarmasida maktab oʻquvchi yoshlari va harbiy xizmatchilarning farzandlari uchun vatanparvarlik tadbiri tashkillashtirildi / / Maʼnaviy-maʼrifiy va sport tadbirlari oʻtkazildi / / Fargʻona viloyati "Qoʻriqlash" boshqarmasi xodimlari tomonidan Fargʻona shahridagi 1-sonli alohida taʼlim ehtiyojlari boʻlgan bolalar maktabida kamondan otish boʻyicha maxsus mahorat darslari tashkil etildi / / Yoshlar uchun vatanparvarlik tadbirlari oʻtkazilmoqda / / "Vatan tayanchi" sardorlari uchun oʻquv-seminari tashkil etildi / / Maktablarda giyohvandlikning oldini olishga qaratilgan tadbirlar bo‘lib o‘tmoqda / / Harbiy qismda "Ochiq eshiklar kuni" tadbiri hamda "Uch avlod uchrashuvi" oʻtkazildi
“OILAVIY HAYOT KO‘NIKMALARI” KO‘RIK-TANLOVI YUQORI SHUKUHDA BO‘LIB O‘TDI.
3.3.2022 2905
O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavsizligi universiteti “Harbiy-vatanparvarlik, maʼnaviy-maʼrifiy tarbiya va yoshlar bilan ijtimoiy ishlash” kafedrasi professor-o‘qituvchilari tashabbusi hamda Milliy gvardiyaning Andijon viloyati bo‘yicha boshqarmasi bilan hamkorlikda Andijon viloyati qo‘g‘irchoq teatrida Andijon viloyati Bolalar shaharchasi va Andijon viloyatidagi Oilaviy bolalar uyi tarbiyalanuvchilari o‘rtasida “Oilaviy hayot ko‘nikmalari” nomli ko‘rik-tanlov o‘tkazildi.
Ushbu ko‘rik-tanlovda 3 ta jamoa yaʼni, “Kelajak nihollari”, “Musaffo qalblar”, “Yosh gvardiyachilar” jamoalari tarbiyalanuvchilari ishtirok etdi.
Ko‘rik-tanlovda hayʼat aʼzolari va mehmonlar sifatida kafedra boshlig‘i podpolkovnik Akramova Shaxnoza Abrarovna, Andijon viloyati Bolalar shaharchasi direktori Nosirova Muazzam O‘rmonbekovna, direktor o‘rinbosari Norbo‘tayev Samandar Abdubakirovich, Milliy gvardiya Andijon viloyati bo‘yicha boshqarma boshlig‘ining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Mamutov Jahongir Ravshanovich, Andijon viloyati Xalq taʼlimi boshqarmasi Bolalarni himoya qilish shoʻba mudiri Atabayev Sarvar Yadgarovich, 35-sonli davlat ixtisoslashtirilgan maktab direktori Islomova Ranoxin Topvoldiyevalar qatnashdi. Ushbu ko‘rik-tanlovga Bolalar shaharchasi, Oilaviy bolalar uyi tarbiyachilari, psixologlari, tarbiyalanuvchilar, Milliy gvardiya boshqarmasi tomonidan biriktirilgan psixologlar, Milliy gvardiya Andijon viloyati bo‘yicha boshqarmasining muddatli harbiy hizmatchilari hamda Andijon viloyati Andijon shahridagi 200 nafar 35-sonli davlat ixtisoslashtirilgan maktab o‘quvchilari, 3-sonli kasb-hunar kolleji, jami 300 nafardan ziyod qatnashuvchilar qamrab olindi.
Ko‘rik-tanlov yakunida ishtirokchilarga “Kelajak nihollari” jamoasi “Eng zukko jamoa”, “Musaffo qalblar” jamoasi esa “Eng Ijodkor jamoa”, “Yosh gvardiyachilar” jamoasi “Eng faol jamoa” nominatsiyalari bo‘yicha g‘oliblar aniqlandi va fahriy yorliq hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.