Toshkent shahar Yashnobod tumanidagi 170-sonli umumta'lim maktabida "Mohir oshpazlar" ko'rik tanlovi bo'lib o'tdi.
15.4.2024 2728
Davlatimiz rahbarining "Ishchi kasblar bo'yicha kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida" qarori ijrosini ta'minlash hamda umumiy o'rta ta'lim muassasalarining 10-11 sinf o'quvchilarini kasb hunarga o'rgatish hamda o'quvchilarning bo'sh vaqtlarini mazmunli o'tkazish maqsadida o'tkazilgan ushbu tanlov "Oila, mahalla, maktab" hamkorligida tashkil etilib, unda 7-11 sinf o'quvchilari ishtirok etdilar.
Sinflar o'rtasida sog'lom raqobatni shakllantirgan ushbu tanlovda 15 ta qozonda osh pishirildi va har bir qozondagi oshlar hakamlar tomonidan baholandi.

В ташкентской школе №170, расположенной в Яшнабадском районе, проведен конкурс «Мохир ошпазлар» ("Повара-умельцы").
15.4.2024 2729
В целях реализации Постановления главы нашего государства «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы подготовки кадров по рабочим профессиям» и содействия учащимся старших классов общеобразовательных школ в профориентации был проведен конкурс "Повара-умельцы". организаторами состязаний юных поваров выступили все звенья единой цепи, то есть семьи, представители махаллей и школы.
В этом соревновании, создавшем здоровую конкуренцию между классами, в 15 казанах готовился плов, вкусовые качества которого оценивались судьями, в числе которых были одноклассники конкурсантов.