Xalq taʼlimi, Milliy gvardiya va hamkor vazirliklar bilan birgalikda amalga oshirilayotgan ishlar o‘z samarasini ko‘rsatmoqda.
28.10.2021 2920
Mamlakatimizda nogironligi bo‘lgan, ota-ona qaramog‘idan mahrum va yetim bolalarni davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlashni kuchaytirish maqsadida joriy qilingan yangi tizim doirasida joylardagi hokimliklar, Xalq taʼlimi, Milliy gvardiya va hamkor vazirliklar bilan birgalikda amalga oshirilayotgan ishlar o‘z samarasini ko‘rsatmoqda.
Xususan, Qashqadaryo viloyatida joylashgan 4-sonli Mehribonlik uyida tarbiyalangan 2 nafar bitiruvchilarga davlat tomonidan ajratilgan, to‘liq jihozlangan va barcha qulayliklarga ega bo‘lgan namunali xonadon kalitlari tantanali ravishda topshirildi.
Shu bilan bir qatorda, Ubaydullayevalar oilasi ham mazkur dargohdan 10 nafar tarbiyalanuvchini o‘z qaramog‘iga olib, oila aʼzosi sifatida qabul qilishdi.
Eslatib o‘tamiz, Qashqadaryo viloyatidagi ushbu mehribonlik uyidan shu kunga qadar 9 nafar o‘g‘il-qiz o‘z oilasiga qaytarilib, 48 nafar tarbiyalanuvchilar ota-ona mehriga va oila muhitidagi sharoitga ega bo‘ldilar.

Совместная работа Министерства народного образования, Национальной гвардией и другими партнерами приносит свои плоды
28.10.2021 2878
Работа, проводимая в стране в рамках исполнения положений новой системы по усилению государственной поддержки детей с ограниченными возможностями, оставшихся без попечения родителей и детей-сирот, дает свои плоды: все больше воспитанников детских домов милосердия обретают счастье в семьях. В этом видится результат совместных усилий органов местного самоуправления граждан, Министерства народного образования, Национальной гвардией и других заинтересованных ведомств и организаций. Вот недавние примеры.
Двум выпускникам Детского дома милосердия № 4 Кашкадарьинской области в торжественной обстановке вручили ключи от квартир. Отметим, что жилье, выделенное бывшим воспитанникам учреждения, полностью отремонтировано, оборудовано необходимой бытовой техникой и меблировано государством.
Последовав зову сердца, семья Убайдуллаевых взяла на попечение 10 детей из того же детского дома, подарив им счастье чувствовать себя членами большой семьи.
Напомним, на сегодняшний день из этого детского дома в Кашкадарьинской области в свои семьи, семьи родственников возвращены 9 мальчиков и девочек, а 48 детей-сирот обрели родительскую любовь в новых семьях.